Yönetici, Personel ve Makam Ofis Mobilyaları

 • mobilyaSiparisi.com Teknik Ofis Mobilyaları kuruluşu.
 • Makam, Yönetici ve Personel Mobilyaları
 • Toptan Ofis Mobilyaları
 • Ofis Mobilya İmalat ve Satışı
 • İstanbul içi 1000 tl üzeri Ücretsiz Kargo...
 • Masko 3000 m2 Büro Mobilya Mağazası
 • mobilyaSiparisi.com Teknik Ofis Mobilyaları kuruluşudur.
 • 3000 m2 Showroom, A Kalite hizmet...
 • Projeli Anahtar Teslim işler...
 • Masko 'nun en büyük ofis mobilya mağazası...
 • mobilyaSiparisi.com Teknik Ofis Mobilyaları kuruluşudur.
 • 3000 m2 teşhir alanı...
 • mobilyaSiparisi.com Teknik Ofis Mobilyaları kuruluşudur.
 • Perakende Büro Mobilyaları
 • Modern Ofis Mobilyaları
 • Her bütçeye uygun ofis mobilyaları...
 • Masko Ofis Mobilyaları
 • Ofis Büro Mobilyaları
 • Kampanyalı Ofis Mobilyaları
0(212) 675 03 06 675 00 43 Mimarlar için Hesabım 0    Arama

Makam Odaları Ile Ilgili Faydalı Bilgiler

Makam odaları ile ilgili faydalı bilgiler Bugün burada makam/ağırlama ve çalışma odanıza dair önemli ve faydalı bilgiler paylaşacağız. Makam takımları üzerine bilgiler, detaylar, takımda kullanılan modüller vb. açıklamalar da yer alacak. Aslında makam deyince akla ilk gelen, bir kurumun kıdem bakımından en yetkili olan kişinin odasıdır. Fakat makam ibaresi yerine göre yönetici, idareci, patron veya şef gibi yöneten pozisyonunda olan kişinin statüsüdür. Günün büyük bir bölümünü geçirdiğiniz bu makam veya yönetici odalarında kullandığınız mobilyaların, renklerin ve dekorun hayatınıza olumlu olumsuz ne gibi etkilerinin olduğunu paylaşıp, ticari hayatınıza ne denli katkıları olduğunun üzerine vurgu yapacağız. Takdir edersiniz ki işletmenizin görüntüsü, kurumsal kimliğinizle ilgili olacak ve nelere imza atabileceğinizi ifade etmeye yarayacak bir enstrümandır. Bunun yanı sıra verimli çalışmanıza ve işletmenizi ciddi bir şekilde yönetebilmenize yardımcı olacak eşyalardır. Misafir ve müşterilerinizi ağırladığınız makam odalarınız, sektör bazlı değişken görüntünüzle ciddi çalışma ve ağırlama ortamları olmalıdır. Bu bağlamda makam veya yönetici kimliğiyle bulunacağınız bu odaların görüntüsü sizin için çok önemlidir. Takdir edersiniz ki bir persone basit bir bilgisayar koltuğundan verilmiş bir talimat ile ciddi ve ağır görünümlü bir makam koltuğundan verilen bir talimat arasında göz ardı edilmeyecek düzeyde farklar vardır.

Kurumsal kimliğinizle bütünleşen bir yönetim odanız, ticari hayatınıza ciddi katkılarda bulunur. Kullanım amacına ve sektöre göre değişkenlik gösterse de bir makam odasında bulunacak mobilyalar aşağı yukarı aynı sayıdadır. İsimlendirmek gerekirse makam masası en başta yer alır. Makam Masası makam sahibinin kullandığı masadır. İsteğe bağlı olarak masasının sağında veya sol tarafında kişisel kullanıma yardımcı olmak amacıyla makam etajeri veya mini masa bulunur. Günlük hayatındaki iş yoğunluğunu veya iş stresini bir nebze yok edecek, kendisini çalışırken veya misafirlerini ağırlarken rahat ettirecek ergonomik ve gösterişli bir makam koltuğu bulunur. Misafirlerini ağırlamak için de oda büyüklüğü müsaade ediyorsa ve sektörü gerektiriyorsa tekli, ikili veya üçlü ofis kanepeleri bulundurur. Makam masasının önünde gelen misafirlerin veya müşterilerinin çaylarını yudumlarken kullanacakları masa sehpası veya ahşap, cam vb. malzemelerden üretilmiş bir orta sehpa bulunur. Son olarak, kişisel dosyalarını veya şirketi ile alakalı şirket klasörlerini barındıracak bir dosya dolabı da bulunması gerekir. Bu saydığımız parçalar, yetkili bir kişinin odasında temel bulunması gereken makam takımı parçalarıdır. Bundan sonraki kısım ise gösteriş bölümüdür. Makam masasının üzerindeki ofis malzemelerinden tutunda, makam sahibinin arkasındaki panoya kadar farklı farklı gösteriş tasarımları yaptırılabilir. Bu konuda bir tasarımcıdan veya tecrübeli olan iş ehlinden destek almak, işi profesyonel bir anlayışla yürütmek için kesinlikle elzemdir. Duvar kağıdı, zemin ve yer döşemeleri, halılar, makam takımı, makam odası için arka pano, makam odası ışıklandırmaları, kullanılan deri veya ahşap renkleri ve makam odasının ilk intibası olan ambiyansı kesinlikle tasarımın genel görüntüsüdür ve kesinlikle üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir konudur.

Bu odaları oluşturabilmek için kesinlikle dalında tecrübeli firmalardan veya tasarımcılardan hizmet alınmalıdır. Bu noktada referansları, sunumu, üretim gücü ve kesinlikle ticari perspektifi dikkat edeceğiniz unsurlardandır. Burada yapılacak en büyük yanlışlardan biri, ekonomik olması açısından sıradan bir marangoz seçmek veya spot bir ürün almak olacaktır. Çünkü tasarlamak bir noktada tüm ticari güçleri devre dışı bırakan bir güçtür. Sektöründe tecrübe edinmiş, yüzlerce kişiye veya kuruma hizmet vermiş bir tasarımcının veya firmanın müşterisini gerektiği gibi anlaması, ardından akılda tasarlayıp, üretim hatalarını en aza indirmek için bu fikirleri ve sonuçları bilgisayar destekli tasarım teknikleriyle muazzam bir sunuma dökmesi bir sonraki aşamadır. Tasarımın ve sunumun üzerinde mutabık kaldıktan sonra, projelendirip üretim faaliyetlerine başlaması ve son olarak söz verdiği tarihte makam sahibine odasını teslim etmesi A dan Z ye bir mimarın veya tasarımcının gücünü ne denli yansıtacağı aşikârdır.Showroom 1

Masko 5A Blok No: 19-21-23 İkitelli / Başakşehir / İstanbul

Tel   : 0(212) 675 00 43
Faks : 0(212) 675 12 22
Showroom 2

Masko 5B Blok No: 14 İkitelli / Başakşehir / İstanbul

Tel   : 0(212) 675 03 06
Faks : 0(212) 675 00 07
Copyright © 2014 - www.mobilyasiparisi.com
Bizi takip edin