Yönetici, Personel ve Makam Ofis Mobilyaları

 • mobilyaSiparisi.com Teknik Ofis Mobilyaları kuruluşu.
 • Makam, Yönetici ve Personel Mobilyaları
 • Toptan Ofis Mobilyaları
 • Ofis Mobilya İmalat ve Satışı
 • İstanbul içi 1000 tl üzeri Ücretsiz Kargo...
 • Masko 3000 m2 Büro Mobilya Mağazası
 • mobilyaSiparisi.com Teknik Ofis Mobilyaları kuruluşudur.
 • 3000 m2 Showroom, A Kalite hizmet...
 • Projeli Anahtar Teslim işler...
 • Masko 'nun en büyük ofis mobilya mağazası...
 • mobilyaSiparisi.com Teknik Ofis Mobilyaları kuruluşudur.
 • 3000 m2 teşhir alanı...
 • mobilyaSiparisi.com Teknik Ofis Mobilyaları kuruluşudur.
 • Perakende Büro Mobilyaları
 • Modern Ofis Mobilyaları
 • Her bütçeye uygun ofis mobilyaları...
 • Masko Ofis Mobilyaları
 • Ofis Büro Mobilyaları
 • Kampanyalı Ofis Mobilyaları
Değerli ziyaretçimiz. Web Sayfamızı güncelliyoruz. Dilerseniz www.teknikofis.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 0(212) 675 03 06

Satış Sözleşmesi

Satıcı Firma


MS Teknik Ofis Mobilyaları Dek. Yaz. San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. Bundan sonra kısaca Teknik Ofis olarak adlandırılacaktır.

Satıcı Firmanın Web Sitesi


www.mobilyasiparisi.com

Satışa Konu Olan Ürün


www.mobilyasiparisi.com internet sitesi üzerinden satılan tüm ürünler.


Müşteri


Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde www.mobilyasiparisi.com internet adresinden bir ürün veya hizmeti ticari veya mesleki amaçlarla satın alan, kullanan veya yararlanan gerçek ya da tüzel kişilerdir. Bundan sonra kısaca Müşteri olarak adlandırılacaktır.


Tüketici


Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde www.mobilyasiparisi.com internet adresinden bir ürün veya hizmeti şahsi kullanım amacı ile satın alan, kullanan veya yararlanan gerçek kişilerdir. Bundan sonra özellikle Tüketici Hukukundan kaynaklanan özel haklardan bahsedilirken Tüketici ifadesi diğer tüm hallerde müşteri ifadesi kullanılacaktır.


Sözleşmenin Konusu


Bu sözleşme Teknik Ofis ile Müşteri arasında, internet üzerinden yapılan alışverişleri kapsar ve her iki taraf bu sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır.


Üye Kayıt ve Sipariş Formu


Bu formlara girilen bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Yurtdışı menşeyli ürünler ve diğer ürünlerde mevzuat gereği Müşteri T.C. Kimlik numarasını girmekle mükelleftir.Formlarda bulunan bilgilerin doğru olmadığı veya bu bilgilerin noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı müşteri kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluğu olduğunu müşteri kabul eder.


Siparişin Alınması


Müşteri tüm siparişlerini internet üzerinde yer alan www.mobilyasiparisi.com sitesi üzerinden verecektir. Sipariş esnasında girilen bilgiler Teknik Ofis tarafından kayıt altında tutulacak ve yapılan satışın tutanağı olacaktır.


Ödeme işlemleri


Müşteri internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman kendisine tercih etmesi için ödeme seçenekleri sunulacaktır. Müşteri bu seçeneklerden kendisine en uygun olanını seçecek ve işlemlerine bu şekilde devam edecektir. Siparişini verdikten sonra 3 (üç) iş günü içerisinde havale bankaya ulaşırsa siparişi onaylanacaktır. Sipariş bedeli Teknik Ofis hesabına geçmedikçe müşterinin teslim talebinde bulunmaya hakkı yoktur. Banka Havalesi, Kredi kartı ve EFT yolu ile ödeme gönderen müşteriler mutlaka Ödeme Bildirim Formu nu doldurmak ve Teknik Ofis e iletmek zorundadırlar. Teknik Ofis ilerleyen zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir. Teknik Ofis, Müşterinin ödeme amacı ile verdiği bilgileri korumakla yükümlüdür.


Ürünlerin Temin Edilmesi


Internet sitesinde yapılan teşhir "Borçlar Kanunu" kapsamında bir icaba davettir. Teknik Ofis in ürettiği veya dışarıdan temin ettiği ürünler kapsamında tedarikçi firmaların stoklarında nadiren de olsa bulunmayan hammadde vb. ürünler nedeniyle gecikmeler yaşanabilir. Ayrıca stoklu ürünlerde, kritik stok seviyesinde olan ürünlerin siparişinde öncelikle stok teyidi alınması gerekir. Bu gibi durumlarda müşteri Teknik Ofisi arayabileceği gibi, Teknik Ofis tarafından da irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan size ulaşılarak bilgi verilir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Herhangi bir sebeple Müşterinin verdiği sipariş ürünlerinin temin edilememesi durumunda; bu durum müşteriye bildirilecek ve müşterinin talep etmesi halinde ürün bedeli herhangi bir kesinti yapılmaksızın talep tarihinden itibaren 7 gün içerisinde müşteriye iade edilecektir.


Ürünlerin Sevkiyatı


Siparişlerin nakliye sorumluluğu ve riski müşteriye ulaşana kadar Teknik Ofis e aittir. Müşteri özel bir istek belirtmedikçe ürünler anlaşmalı Kargo şirketi veya ilgili şehirlere nakliyat hizmeti veren ambar şirketleri ile gönderilir. Ürünlerinizin kargoya verilme süresi, sipariş onay e-postasının gönderilmesinden sonra, stoklarda olan ürünler için en geç 7-15 iş günüdür. Stoklarda olmayan ürünler için ise 7-15 iş günü üretim süresi gerekmektedir. Bu şekilde özel üretim yapılan siparişler sipariş tarihinden itibaren 7-15 gün içinde teslim edilir. Siparişleriniz adrese teslim gönderilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile Türkiye nin ve Dünyanın tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır. Kargo şirketlerinin teslimatlarındaki gecikmeler, aktarmalar nedeniyle nakliye esnasında meydana gelebilecek hasarlardan veya kaybolmasından Teknik Ofis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Müşterinin ürünü teslim almaktan imtina etmesi halinde; Teknik Ofis in ürün bedelini ve diğer zararlarını talep veya derhal sözleşmeyi fesih etme ile zararlarını talep etme hakkı doğacaktır. Teslimat problemleri yaşanmaması için sevkıyat bilgilerini tam ve eksiksiz doldurmanız, teslimat yapılacak adreste bulunmanız önemle rica olunur.


Sevkiyat Ücretleri


Siparişlerde İstanbul içi minimum 500 TL+KDV ve üzeri alışverişlerde Teknik Ofis sevkiyatı ve montajı yapar. 500 TL altı siparişlerde kargo ve montaj müşteriye aittir.
İstanbul dışı siparişlerde minimum 1200 TL + KDV lik siparişlerde montaj hariç, Teknik Ofis sevkiyat bedelini karşılar. Müşteri özel bir istek belirtmedikçe ürünleri anlaşmalı Kargo şirketine, karşı ödemeli, adresine sevk edilmek üzere teslim edilir. Müşteri, kargo şirketi ile Teknik Ofis arasındaki taşıma ve nakliye ücretlerini kabul eder.


Gümrük Ücretlendirilmesi


Uluslararası dolaşımlı ürün garanti koşulları geçerli olup, Ürünün kişiye ulaşmaması ve gümrük ücretine tabii olması ve bunun sonucunda gümrük vergisi çıkması ve ticari nitelikli ürün statüsü halini alması durumunda sorumluluk ve oluşabilecek ek ücretler ürünün alıcısına aittir. Teknik Ofis alıcının yurtdışı siparişlerinde stok ve gümrük işlemlerinden sorumlu tutulamaz. Yurtdışı menşeyli ürünlerde müşterilerin T.C. Kimlik numarası girmesi zorunludur. Kişilerin 2 ay içerinde hiçbir yurtdışı alışverişi olmamalı ve son bir sene içerisinde 5 defayı geçmemek üzere(Son alış işlemi dahil olmak üzere) alışveriş yapmış olması gerekmektedir. Müşteri yurtdışı menşeyli ürünleri almakla tüm bu koşulları kabul etmiş sayılmaktadır.


Garanti, Arıza ve İade


Teknik Ofis, garanti kapsamında satılan ürünlerde üretici firma garantisini aynen müşterilerine yansıtmaktadır. özel üretilen Ürünlerin garantörü Teknik Ofis, tedarik edilen ürünlerin garantörü üretici firmalardır. Teknik Ofis ürünün garanti süresi içinde, malzeme-imalat ve tasarım hatalarına bağlı olarak arızalanması durumunda, üretici firma vasıtasıyla garanti kapsamında arızayı bedelsiz olarak giderir. Teknik Ofis, Garanti belgesiz satılan ürünlere ise, Ticaret Kanunundan kaynaklanan garanti hükümleri uygulanır. Garanti süresi içinde bu ürünlerin malzeme-imalat ve tasarım hatalarına bağlı olarak arızalanması durumunda, garanti kapsamında arızayı bedelsiz olarak giderir. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun kapsamına giren satımlarda 4077 sy. Kanun hükümleri uygulanacaktır. Garanti kapsamı dışında veya garanti sürelerinin dışında ortaya çıkan arızalarda da gönderilen malzemenin gereken servis ve yedek parça tespiti yapılarak bedeli müşteriye bildirilir. Müşteri onayı alındıktan ve bedelleri ödendikten sonra malzeme teslimatı yapılır. Teslim edilen malların ayıplı çıkması halinde; iade işlemleri Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde gerçekleştirilecektir. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun kapsamına giren satımlarda da bu kanun hükümleri uygulanacaktır. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 4. Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 3 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir."


Cayma Hakkı


Hiyerarşide "Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği" nin 8. Maddesine göre, müşteri, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir." Buna göre, Tüketici, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.
 


Tüketicin Cayma hakkından faydalanabilmesi için;


• Yapılan satışın 4077 sy. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun Kapsamına giren bir satım sözleşmesine dayanması,
• iadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.
• Ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin ya da yırtılması, vakumlu veya jelâtinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.
• iade işlemlerinin gerçekleşmesi için önce müşterinin Teknik Ofis e yazılı bir şekilde başvurması gerekmektedir. Bu başvuru yapılmadan yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecektir.
• Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.
• Tüketici, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
• Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.


Döviz işlemleri


Teknik Ofis, internet sitesi üzerinde yabancı para birimleri ile yaptığı satışlarda uygulanan döviz kurlarını yine internet sitesinde müşterinin kolay erişebileceği bir şekilde duyurmak zorundadır. Teknik Ofis kesinlikle internet sitesinde belirtilmiş olan kur dışında başka bir kuru uygulayamaz.


Güvenlik


Bilgilerinizin güvenliği SSL sertifikası ile sağlanmaktadır.


2. Sözleşme Konusu Malın BilgileriMalın / Ürünün türü, miktarı, marka / modeli, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.
 


3. Diğer Sözleşme Maddeleri


1- Müşteri/Tüketici, Madde 2 de belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri ile madde 1 de yer alan satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
2- 18 yaşının altındaki kişilere Teknik Ofis satış yapmamaktadır. Müşteri bu durumu kabullenmiştir ve herhangi bir sebeple Teknik Ofis i yanıltacak bilgiler vermeyeceğini taahhüt etmiştir.
3- Teknik Ofis www.mobilyasiparisi.com sitesi üzerinde yer alan tüm ürün bilgileri ve fiyatları sürekli kontrol etmek zorundadır. Ancak her türlü duruma karşın dizgi veya hesaplama hatalarından kaynaklanan durumlarda Teknik Ofis sorumlu değildir.
4- Teknik Ofis, sitesinde sattığı ürünlerin stokları, kendi stokları ile sınırlıdır. Teknik Ofis stoğu bulunmayan ürünlerin teslimatını yapmayabilir, bu durumda siparişi bütün veya kısmi olarak iptal ederek, sipariş tutarının teslim edilmeyen kısmı kadarını müşteri hesabına iade etme hakkına sahiptir.
5- Sitede görünen fiyatlar KDV hariç veya dahil olarak verilmiştir. Vergilendirme işlemi alışveriş sonunda yapılmaktadır. Vergi oranlarındaki değişiklik aynen müşteriye yansıtılır.
6- Teknik Ofis, Herhangi bir zaman dilimi içinde verdiği hizmeti belirli bir süre veya tamamen durdurma hakkına sahiptir. Böyle bir durumun oluşması durumunda Teknik Ofis özel üyeleri ve üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
7- Teknik Ofis, sitesinde satışını yaptığı ürünlerin özellikleri aynı olmak kaydıyla, ürün kodunu herhangi bir bilgi vermeksizin değiştirebilir. Bu sebepten doğacak hiçbir sorumluluğu kabul etmeyecektir.
8- Teknik Ofis, dışarıdan satın aldığı veya kendi çalışmalarıyla elde ettiği yazılım, belge, bilgi, grafik ve benzeri eserlerin mülkiyetine sahiptir. Bu mülkiyetten doğabilecek telif hakları Teknik Ofis e aittir.
9- Teknik Ofis, mağaza içinde bazı bölümleri şifreli olarak girilebilen bölümler haline getirme hakkına sahiptir ayrıca önceden üyelik gerektirmeyen bölümleri üyelik gerektiren bölüm haline çevirebilme hakkına sahiptir.
10- Sözleşmenin onaylandığı tarihte var olmayan, ancak daha sonra meydana gelen ve sözleşmenin taraflarından bir ya da ikisinin sorumluluklarını yerine getirmesini engelleyen durumlar (Doğal Afet, Savaş, Terör, ithalat yasağı, Grev v.b gibi) mücbir sebep olacaktır. Bu durumda mücbir sebepten etkilenen taraf, diğer tarafa durumu yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların sözleşme hükümlerini yerine getirme hükümlülükleri bulunmamaktadır. Mücbir sebebin 10 gün içerisinde ortadan kalkmaması halinde tarafların her birinin tek taraflı olarak sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır.
11- Teknik Ofis www.mobilyasiparisi.com internet sitesinden ürün alan tüm Müşteriler, sözleşmede yer alan maddelerin tamamını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.
12- Müşteri, site içinde ortak kullanım alanlarında kullandığı kişisel düşünce ve fikirlerinin tüm sorumluluğunun kendisine ait olduğunu kabul eder. Yazılarından kaynaklanabilecek tüm sorunlardan, Teknik Ofis hiçbir şekilde sorumlu değildir.
13- işbu sözleşmeden kaynaklanacak uyuşmazlıklarda Teknik Ofis’in kayıtları tarafları bağlayıcı ve kesin delil olarak kabul edilecektir. Müşteri ve tüketici işbu sözleşmeyi imzaladığı veya internet sitesi üzerinde onayladığı takdirde sözleşmede yer alan tüm hükümleri kabul etmiş sayılır. Taraflar arasında elektronik ortamda yapılmış olan yazışmalar delil olarak kabul edilecektir.


Sözleşmenin Uygulanması


Sözleşme hükümleri her iki tarafı da bağlayan hükümler içermekte olup, bir tarafın sözleşme hükümlerine uymaması, diğer tarafın sorumluluğunu ortadan kaldırmamaktadır.


Sözleşmenin Başlaması


Bu sözleşme, Müşterinin Teknik Ofis internet sitesi üzerinden herhangi bir hizmet aldığı ya da siparişini tamamlaması ile başlar. Müşteri bu sözleşmenin her maddesine uymayı süresiz olarak taahhüt etmiş sayılır. Müşteri tarafından ödeme işleminin henüz tamamlanmaması, sözleşme hükümlerini ortadan kaldırmaz.


Sözleşmenin Feshi


Teknik Ofis istediği zaman tek taraflı olarak bu sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir. Bu sözleşmenin uygulamasından kaynaklanacak ihtilaf hallerinde İstanbul Mahkemeleri ile icra müdürlükleri yetkili olacaktır.


Showroom 1 - Ofis Mobilyaları Mağazamız

Masko 5A Blok No: 19-21-23 İkitelli / Başakşehir / İstanbul

Tel   : 0(212) 675 03 06
Faks : 0(212) 675 12 22
Showroom 2 - Ev Mobilyaları Mağazamız

Masko 5B Blok No: 14 İkitelli / Başakşehir / İstanbul

Tel   : 0(212) 675 00 43
Faks : 0(212) 675 00 07
Copyright © 2014 - www.mobilyasiparisi.com
Bizi takip edin